Informace
Ceník
Přihláška do mateřské školy — 200 Kč
Posudek o zdravotní způsobilosti — 300 Kč (dětský tábor, soustředění, lyžařský výcvik, škola v přírodě)
Přihláška na střední a vysoké školy (vyplněné číslo oboru) — 100 Kč
Posudek na řidičský průkaz — 500 Kč
Lékařský posudek ke sportovní a tělesné výchově — 300 Kč (organizovaný sport a TV, je nutno přiložit klidové EKG. Bojové sporty a motorismus pouze u sportovního lékaře)
Administrativní výkon na žádost rodičů — 100 Kč
Perforace ušních lalůčků a nasazení vlastních náušnic — 300 Kč
Nastřelení univerzálních naušnic — 550 Kč
Brigády — 300 Kč (pouze v kategorii 1, musí být žádost od zaměstnavatele s kategorizací práce)
Výpis ze zdravotní dokumentace (na vlastní žádost) — 300 Kč
Pojistky a bolestné — 300 Kč
Vyšetření zraku přístrojem Plusoptix - 300 Kč
Výše uvedené výkony pojišťovna bohužel nehradí. Vystavování uvedených dokumentů je stále časově náročnější, rozsáhlejší a podléhají právním předpisům a nařízením. Ceny, které jsou stanoveny dle minutové režie a reálných nákladů na ordinaci, by byly podstatně vyšší.
Užitečné odkazy
Zde najdete odkazy či letáky s užitečnými inforamcemi.
Návrat do školy - Svět homeopatie
Máte otázky ohledně očkování?
Ukrajina - Telefonické krizové linky
Pro zobrazení klikněte zdeUkrajina - Jak se uklidnit, když se objeví úzkost
Pro zobrazení klikněte zdeUkrajina - 13 užitečných frází pro zklidnění dítěte
Pro zobrazení klikněte zde13 rad ke zdravé výživě
Pro zobrazení klikněte zdeVýživa batolete - NutriCHEQ
Pro zobrazení klikněte zdeStravovací pyramida
Pro zobrazení klikněte zdePsychomotorický vývoj
Pro zobrazení klikněte zdeVývoj dítěte do 3. roku věku - Eye q
Pro zobrazení klikněte zdeVývoj dítěte od 4. do 7. roku věku - Eye q
Pro zobrazení klikněte zdeAmbulantní rehabilitace
Pro zobrazení klikněte zdePreventivní prohlídky
První návštěva v ordinaci
Termín dle zdravotního stavu kolem porodu. Kontrola váhy- přírůstek, kontrola krmení a zdravotního stavu, kontrola screeningů z porodnice (oční vyšetření, vyšetření sluchu, odběry krve), doporučení suplementace vit. D, ev. vit. K. Kontrola dokumentů: propouštěcí zpráva, rodné číslo, pojištění, informace o riziku TBC. Kontrola krmení a informace o režimu novorozence
návštěva ve věku 3 týdny
Kontrola váhy, obvodu hlav a zdravotního stavu, informace o očkování.
NÁVŠTĚVA VE VĚKU 6 TÝDNŮ
Kontrola zdravotního stavu, váhových přírůstků, obvodu hlavy a PM vývoje- dítě by mělo mít symetrické postavení, otáčet hlavičku na obě strany a udržet ji. První dobrovolné očkování proti rotavirům.
NÁVŠTĚVA VE VĚKU 10 TÝDNŮ
Kontrola zdravotního stavu, váhových přírůstků, obvodu hlavy a PM vývoje- dítě by již mělo pást koníky na předloktí, na zádíčkách zvedat nožičky, očima sledovat předmět před sebou. Zahájení povinného očkování hexavakcinou, ev. očkování proti pneumokokům.
NÁVŠTĚVA VE VĚKU 16 TÝDNŮ
Kontrola zdravotního stavu, váhových přírůstků a PM vývoje- dítě by se mělo přetočit ze zádíček na bříško, nakračuje nožičkou do strany, na bříšku zvedá jednu ručičku a natahuje se na hračku. Očkování proti pneumokokům nebo meningokokům. Kontrola vyšetření kyčlí, suplementace vit. D Informace o zavádění nemléčných příkrmů.
NÁVŠTĚVA NA 6 MĚSÍCI
Kontrola zdravotního stavu, váhových přírůstku a PM vývoje- v poloze na zádech si chytá nožičky, na bříšku již vysoké napřímení, snaha o zvedání pánve, dokáže se přetočit i z bříška na záda. Kontrola snášenlivosti příkrmů, od 6m vhodné zařadit zeleninové příkrmy s masem. Další očkování dle kalendáře.
KONTROLA NA 8 MĚSÍCÍCH
Kontrola zdravotního stavu, váhových přírůstků a PM vývoje- začíná pérovat na kolenou, lézt, plazí se. Kontrola genitálu- u chlapců předkožky Ve stravě by měly být zavedeny již všechny příkrmy- maso-zelenina, ovoce, obilninové kaše. Další očkování dle kalendáře.
KONTROLA NA 10 MĚSÍCÍCH
Kontrola zdravotního stavu, váhových přírůstků a PM vývoje- dítě se staví, posadí se samo, chodí kolem nábytku, říká slabiky ev. slůvka. Doporučuji vyšetření zraku Plusoptixem, které je hrazeno ZP.
KONTROLA NA 12 MĚSÍCÍCH
Kontrola zdravotního stavu, váhy, výšky, jemné motoriky, hlasových projevů, PM vývoje- dítě je schopné samostatné chůze, říká jednotlivá slova. Kontrola výživy a doporučení batolecí stravy. Přeočkování hexavakcinou a ev. očkování proti pneumokokům Informace o dalším očkování (15m MMR- očkování proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím).
KONTROLA NA 18 MĚSÍCÍCH
Kontrola zdravotního stavu, váhy, výšky, jemné motoriky, hlasových projevů, PM vývoje- dítě je schopné samostatné chůze, říká jednotlivá slova, ev. věty. Screening na PAS- poruchy autistického spektra- jedná se o krátký dotazník Ev. doočkování hexavakciny ( pokud se neočkovalo na 12m).Na žádost kontrola Nutrichqu- výživový dotazník pro batolata. Do 18.měsíců je hrazeno 2. kontrolní vyšetření zraku Plusoptixem.
KONTROLA VE 3 LETECH
Kontrola váhy, výšky, krevního tlaku, správné postavení DK a držení těla orientační kontrola vizu- je potřeba spolupráce dítěte, aby poznalo a řeklo obrázky. v tomto věku doporučuji kontrolu zraku, kontrola sluchu a řeči- mělo by již komunikovat ve větách, rozezná barvy PMV skáče po jedné noze, při chůzi ze schodů střídá nohy, chápe časové pojmy ( ráno, večer), drží tužku, navléká korále, chytí míč.
KONTROLA V 5,5 LETECH
Kontrola váhy, výšky, TK, zraku, sluchu, držení těla, postavení končetin. Kontrola školní zralosti- měl byna kreslit postavu, která bude mít hlavu, trup, 2 ruce a 2 nohy, na rukou 5 prstů apod., měl správně držet tužku, napočítat do 5, zazpívat básničku, vyprávět příběh podle obrázku ve větách Očkování proti tetanu, černému kašli a do 6 let přeočkování 2. dávkou MMR.
ŠKOLNÍ PROHLÍDKY
Probíhají každé 2 roky (7-9-11-13-15-17 let)Kontroluje se zdravotní stav dítě, řeší se subjektivní potíže, doplňuje se vyšetření dle rodinné anamnezy ( pokdu někdo z rodičů má nové nebo chronické onemocnění je vhodné upozornit lékaře, aby ev. doplnil podrobnější vyšetření) Očkování je povinné v 10 letech proti tetanu, černému kašeli a obrně , nepovinné je očkování proti HPV ( od 11-14 let ) pro děvčata i chlapce, hradí ZP, od 14-16 let očkování proti meningokokům, hradí ZP.
FAQ
Co mám dělat, když nám nejde snížit horečka?
- Zkontrolujte dávku léku dle hmotnosti dítěte: Paracetamol 150mg/kg/ dávku, max. 4x denně po 6 hodinách, Ibuprofen až 200mg/kg/dávku max. 3x denně po 8 hod, léky je možno kombinovat v libovolném intervalu
- Dítě svlékněte a začněte chladit- vlažná koupel (teplota kolem 25stupňů, musí trvat alespoň 10 min) nebo osvěžujte vlhkou houbou
- Nabízejte tekutiny, dítě musí pít!!!
Co mám dělat, když dítě zvrací?
Po zvracení nechte dítě odpočinout, nenabízejte nic k pití ani jídlu, po hodině zkuste ledový černý čaj oslazený glukopurem po lžičkách, 1 lžičku á 10 min, pokud dítě snese 10 lžiček, tak mu dejte trochu napít. Nic jiného nenabízejte.
Co mám dělat, když má dítě zahnisané oko?
Kupte desinfekční kapičky - Omisan, Ocuflash nebo O-septonex a kapejte 1 kapičku každé 2 hodiny, pokud se stav nezlepší za 2 dny, stavte se na kontrolu, není potřeba jezdit na pohotovost!